Bezpečnost práce

Oblast bezpečnosti práce

Nabízíme komplexní a kvalitní služby v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci v souladu s platnou legislativou České republiky.

• Identifikace rizik
  • Školení
  • Pracovní úrazy

Identifikace rizik

“Zaměstnavatel je povinen vytvářet podmínky pro bezpečné, nezávadné a zdraví neohrožující pracovní prostředí vhodnou organizací bezpečnosti a ochrany zdraví při práci a přijímáním opatření k prevenci rizik.”

Prevencí rizik se rozumí všechna opatření vyplývající z právních a ostatních předpisů k zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví při práci a z opatření zaměstnavatele, která mají za cíl předcházet rizikům, odstraňovat je nebo minimalizovat jejích působení tak, aby zdraví a život zaměstnanců nebyl ohrožen.

• Zaměstnavatel je dále povinen soustavně vyhledávat, hodnotit rizika a přijímat opatření k jejich odstranění.
  • Zaměstnavatel je povinen provádět úkoly v prevenci rizik, tyto úkoly zajišťuje především svým odborně způsobilým zaměstnancem.
  • Nemá-li odborně způsobilého zaměstnance a není-li sám odborně způsobilý, je povinen zajistit provádění úkolů v prevenci rizik prostřednictvím jiné odborně způsobilé osoby.

Školení v oblasti BOZP

Vstupní školení BOZP

• pomoc při provedení vstupní instruktáže na pracovišti
  • periodická školení BOZP dle zpracované osnovy školení, popř. zpracování nové osnovy školení
  • školení po mimořádných událostech
  • školení vedoucích zaměstnanců včetně vydání osvědčení o absolvování školení
  • přezkoušení zaměstnanců, ověření znalostí formou testu
  • zajištění školení první pomoci pro vybrané zaměstnance vaší společnosti

Pracovní úrazy

Povinností zaměstnavatele dle platné legislativy je vyšetřit příčiny a okolnosti vzniku pracovního úrazu a stanovit opatření proti jeho opakování.

V rámci řešení PÚ (pracovních úrazů) nabízíme (NV č.201/2010 Sb.):

• dodání Knihy pracovních úrazů za účelem evidence PÚ
  • vyšetření příčin a okolností vzniku PÚ
  • spolupráce s inspekcí práce a popřípadě s policií ČR při řešení pracovních úrazů
  • navržení opatření pro zamezení opakovanému vzniku PÚ
  • pomoc s vyplněním tiskopisu “Záznamu o úrazu”
  • zaslání všech potřebných tiskopisů stanoveným orgánům a institucím
  • poradenství pro zaměstnance a firmy v záležitosti bolestného a ztížení společenského uplatnění
  • vyřízení všech záležitostí okolo bolestného a ztížení společenského uplatnění
  • komunikace s pojišťovnami